Delegatura w Sandomierzu
DRUKI DO POBRANIA - WUOZ KIELCE DELEGATURA W SANDOMIERZU
W związku z wejściem w życie od dnia 23 września 2018 r Rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 2 sierpnia 2018 r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskichi badań konserwatorskich przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków albo na Listę Skarbów Dziedzictwa oraz robót budowlanych, badań architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, a także badań archeologicznych i poszukiwań zabytków (Dz. U. z 2018 r. poz. 1609), do wniosku o wydanie pozwoleń na pracę należy dołączyć dokument potwierdzający posiadanie przez wnioskodawcę tytułu prawnego do korzystania z zabytku (np.: Akt notarialny, odpis Księgi Wieczystej, Akt Własności ziemi, zgoda właściciela wraz z dokumentem świadczącym, że jest Właścicielem/Użytkownikiem Wieczystym lub Zarządcą).
Wpłat z tytułu opłaty skarbowej (z wyłączeniem opłaty za pełnomocnictwo) dla spraw załatwianych w siedzibie WUOZ w Kielcach oraz w Delegaturze w Sandomierzu
należy dokonywać na rachunek bankowy Urzędu Miejskiego w Kielcach nr : 38 1050 0099 6450 9000 0000 0000.
Wpłat z tytułu opłaty skarbowej za udzielenie pełnomocnictwa należy dokonywać :
- dla spraw załatwianych w siedzibie WUOZ w Kielcach - na rachunek bankowy Urzędu Miejskiego w Kielcach nr : 38 1050 0099 6450 9000 0000 0000.
- dla spraw załatwianych przez Delegaturę WUOZ w Sandomierzu – na rachunek Urzędu Miejskiego w Sandomierzu nr: 79 9429 0004 2001 0000 1300 0040.
Wniosek o wydanie pozwolenia na roboty budowlane w otoczeniu zabytku
Wniosek o wydanie pozwolenia na umieszczenie na zabytku urzadzeń technicznych, tablic reklamowych
Wniosek o wydanie pozwolenia na prowadzenie badań archeologicznych
Wniosek o wydanie decyzji określającej zakres i rodzaj badań archeologicznych
Oświadczenie o posiadanym prawie do korzystania z zabytku ruchomego
Standardy prowadzenia badań archeologicznych
Niezbędnym elementem nowoczesnego i skutecznego zarządzania dziedzictwem archeologicznym, a w szczególności jego ochrony i zachowania dla przyszłych pokoleń, jest systemowość rozwiązań polegająca na ujednolicaniu procedur administracyjnych, a także standaryzacji działań przy zabytkach archeologicznych. W załączniku znajdują się opracowane przez NID wytyczne dotyczące najczęściej stosowanych metod nieinwazyjnych i inwazyjnych badań archeologicznych. Poniższe wytyczne omawiają ogólne zasady prowadzenia badań archeologicznych. Określają one minimalne wymagania przy realizacji tego typu prac, a tym samym – podstawowe warunki metodyczne i dokumentacyjne stawiane archeologom przez służby konserwatorskie w momencie wydawania pozwolenia na badania archeologiczne oraz w czasie odbioru prac.
Badania nieinwazyjne lądowe – Pobierz
Badania inwazyjne lądowe – Pobierz
ZABYTKOWA ZIELEŃ
Wytyczne Generalnego Konserwatora Zabytków ze stycznia 2018r.
1. Wniosek o wydanie zezwolenia na wycinkę drzew, krzewów
2. Wniosek o przeprowadzenie oględzin drzew/krzewów stanowiących złomy lub wywroty
3. Zgłoszenie zamiaru usunięcia drzewa
4. Wniosek o wydanie pozwolenia na podejmowanie innych działań , które mogłyby prowadzić do naruszenia substancji lub zmiany wyglądu zabytku wpisanego do rejestru zabytków
Program podejmowania innych działań, polegających na usunięciu drzew, krzewów